ASTA-ENERGY

Na co zwrócić uwagę, gdy wybierasz panele fotowoltaiczne?

Czy jako przyszły prosument musisz wiedzieć, co wpływa na jakość paneli fotowoltaicznych? Jeśli znajdziesz godną zaufania firmę, możesz jej całkowicie powierzyć kwestię doboru modułów do instalacji fotowoltaicznej. Warto jednak znać podstawowe parametry paneli, w których będzie powstawał prąd dla Twojego domu. Dowiedz się, jak wybrać panele fotowoltaiczne, by mieć pewność co do ich jakości.

Czy panele o większej mocy zawsze są lepsze?

Wybór wydaje się prosty – jeśli zdecydujesz się na moduły fotowoltaiczne o dużej mocy, będziesz mógł korzystać z większej ilości wytworzonego przez nie prądu. Czy takie myślenie jest słuszne?

Wyższa moc nie zawsze oznacza większą efektywność. Najważniejsze jest przede wszystkim dobranie mocy paneli fotowoltaicznych do potrzeb Twojego gospodarstwa domowego. Możesz je obliczyć na podstawie obecnego zużycia i wysokości rachunków za prąd.

Warto pamiętać, że moduły o większej mocy mają zazwyczaj większe wymiary. Pamiętaj o tym, gdy planujesz rozmieszczenie instalacji na swoim dachu i zastanawiasz się, jak wybrać panele fotowoltaiczne.

Jakie parametry wpływają na jakość paneli fotowoltaicznych?

Jeśli krótko po uzyskaniu zwrotu z inwestycji będziesz musiał wymieniać panele na nowe, instalacja fotowoltaiczna nie będzie Ci się opłacać. Aby uniknąć takich problemów, wybieraj takie moduły fotowoltaiczne, których renomy możesz być pewien.

Można powiedzieć, że jakość paneli fotowoltaicznych większości uznanych producentów jest podobna. Jeśli tylko nie wybierzesz taniego, niesprawdzonego rozwiązania, możesz liczyć na sprawność modułów przez wiele lat.

Jednoznacznymi parametrami, które pozwalają ocenić jakość paneli fotowoltaicznych, są:

  • Czas, na jaki udzielana jest gwarancja – w niektórych przypadkach jest to nawet 30 lat (dotyczy to liniowej mocy panelu) – oznacza to, że producenci zapewniają wysokie uzyski energii elektrycznej przez taki okres.
  • Obecność producenta na liście TIER1 publikowanej przez Bloomberg. To prestiżowy ranking, na którym znajdują się wyłącznie firmy spełniające wyśrubowane kryteria. Bloomberg bierze pod uwagę m.in. wielkość zrealizowanych w ostatnich latach projektów, zaplecze produkcyjne i wiarygodność finansową.

Dlaczego wybór paneli fotowoltaicznych najlepiej powierzyć specjalistycznej firmie?

Rankingi najlepszych producentów paneli fotowoltaicznych możesz przeglądać na własną rękę. Możesz także szacunkowo ocenić zapotrzebowanie Twojego domu na energię elektryczną. To jednak za mało, by wiedzieć, jakie panele fotowoltaiczne wybrać.

Zadanie wyboru urządzeń do instalacji fotowoltaicznej najlepiej powierzyć specjalistom. Firmy zajmujące się montażem modułów fotowoltaicznych mają swoje sprawdzone produkty, z których korzystają najchętniej i na których się znają. Wiedzą też, jak dostosować rodzaj i moc paneli, a także inne parametry do warunków, jakie panują w otoczeniu Twojego domu.

I jeszcze jedno – profesjonaliści zawsze trzymają rękę na pulsie, jeśli chodzi o nowości w branży. Dzięki temu możesz liczyć na to, że zaproponują Ci najbardziej efektywne i najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Jakie panele fotowoltaiczne polecamy dla Twojego domu? Skontaktuj się z nami i opowiedz nam o swoich potrzebach, a na pewno znajdziemy najlepszą propozycję. Dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać!

Udostępnij

Zanim wyjdziesz!

ODBIERZ SWÓJ e-VOUCHER o wartości 500 zł na TWOJĄ INSTALACJĘ FOTOWOLTAICZNĄ!