ASTA-ENERGY

Finansowanie

Metody finansowania

ULGA PODATKOWA

Wybór instalacji fotowoltaicznej daje możliwość skorzystania z ulgi podatkowej. Przy inwestycji w instalację fotowoltaiczną – do kwoty 53 000 zł – istnieje możliwość odliczenia jej od podstawy opodatkowania. Wystarczy od całości kosztów inwestycji w odnawialne źródła energii odliczyć swój próg podatku dochodowego, by przekonać się, jak wiele można zyskać. Korzystając z przysługującej ulgi, kupując panele słoneczne, można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych!

Przykład:

Koszt Twojej instalacji słonecznej = 30 000 zł

Podstawa Twojego opodatkowania = 17% = 5100 zł

Koszt instalacji słonecznej po odliczeniu ulgi – 30 000 zł – 5100 zł = 24 900 zł

Zysk dla domu = 5100 zł

PROGRAM MÓJ PRĄD

Mój Prąd to program priorytetowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którego zadaniem jest zwiększanie udziału energii odnawialnej w zasilaniu polskich domów. Wsparcie udzielane jest w postaci bezzwrotnych dotacji wynoszących do 50% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

 

Dofinansowaniem objęte są:

 

  • instalacje fotowoltaiczne,
  • magazyny energii,
  • magazyny ciepła/urządzenia grzewcze
    • W edycji programu Mój Prąd 5.0 po raz pierwszy dotacją objęto pompę ciepła powietrze/woda o podwyższonej klasie efektywności energetycznej!
  • systemy zarządzania energią.

 

Z programu mogą skorzystać wyłącznie prosumenci w systemie rozliczeń net-billing.

 

Nabór wniosków trwa do 22.12.2023 r. lub do wyczerpania środków.

 

Ile wynosi dofinansowanie Mój Prąd 5.0?

 

Wyłącznie na mikroinstalację – do 6 000 zł

Na instalację PV z innym elementem – do 7 000 zł

Na pompę ciepła powietrze/woda o podwyższonej klasie efektywności energetycznej – do 19 400 zł

Na magazyn energii – do 16 000 zł

Na system zarządzania energią EMS i HEMS – do 3 000 zł

PROGRAM CZYSTE POWIETRZE
Program Czyste Powietrze prowadzony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami budynków mieszkalnych. Budżet programu to w sumie 103 mld zł, które są przeznaczone na zwiększanie efektywności energetycznej domów jednorodzinnych. Osoby uprawnione do skorzystania z takiego wsparcia mogą liczyć nawet na 30 000 zł dofinansowania (37 000 zł dla osób kwalifikujących się do drugiego poziomu dofinansowania). Program Czyste Powietrze i Mój Prąd (program pozwalający na otrzymanie 6 tys. zł na instalacje słoneczne) są programami zintegrowanymi – by starać się o środki z obu, wystarczy złożyć jeden wniosek!
SŁONECZNE DACHY

Jest to program funkcjonujący w ramach Wielkopolskiego oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którego zadaniem jest wsparcie wspólnot mieszkaniowych w obniżaniu kosztów energii elektrycznej i inwestycjach w panele fotowoltaiczne. Warunkiem zakwalifikowania się do udziału w programie jest instalacja fotowoltaiczna o mocy do 50 kW zainstalowana na dachu budynku.

AGROENERGIA

Gospodarstwa rolne o powierzchni nieprzekraczającej 300 ha mogą wnioskować o dofinansowanie fotowoltaiki w sumie wynoszącej do 40% kosztów kwalifikowanych poniesionej inwestycji. Celem programu jest ograniczenie wpływu działalności rolniczej na środowisko naturalne, dzięki zwiększeniu udziału energii elektrycznej z odnawialnych źródeł w zasilaniu gospodarstw rolnych.

ULGA PODATKOWA DLA ROLNIKÓW

Rolnikom, którzy zainwestowali w fotowoltaikę, przysługuje ulga inwestycyjna w wysokości 25% możliwa do odliczenia od podatku rolnego. Dzięki dobrze dobranej instalacji słonecznej na dachu budynku gospodarstwa możesz napędzić swój agrobiznes, a okres zwrotu inwestycji skróci się dzięki pieniądzom zaoszczędzonym na niższych rachunkach i podatkach.

CZY JEST SERWIS?

Oczywiście. Nasi technicy są do dyspozycji klientów 24/7 przez cały rok.

Kredytowanie

Mamy dla Ciebie bardzo dobre propozycje kredytowania instalacji fotowoltaicznej.

Współpracujemy z 

Przygotowanie umowy trwa kilka minut, a podpisujesz ją SMS’em!

W większości przypadków do udzielenia kredytu wystarczą wyłącznie oświadczenia Klientów!

Leasing

Leasing fotowoltaiki jest sposobem na korzystanie z wszystkich zalet płynących z energii słonecznej bez konieczności ponoszenia całkowitego kosztu takiej inwestycji jednorazowo. Wybranie zakupu w formie leasingu to rozwiązanie pozwalające na natychmiastowe rozpoczęcie oszczędzania – zamiast opłacać kosztowną energię elektryczną, spłacasz swoją instalację płacąc raty leasingowe.

Zamień rachunek za prąd na ratę leasingu i ciesz się własną instalacją po zakończeniu umowy!

Dlaczego warto wybrać leasing?

Brak ewidencji środków trwałych i amortyzacji, czyli mniej księgowości dla Twojej firmy.

Twoja firma zachowuję swoją zdolność kredytową – leasing nie odbiera Ci szansy na kredyt.

Całość wydanych środków możesz wliczyć w koszty działalności, co obniży Twoje podatki.

VAT-u nie płacisz jednorazowo od razu – podatek zostaje doliczony do Twojej raty leasingowej.

Leasing dla rolników

Oferta dla rolników to rozwiązania dopasowane do potrzeb gospodarstw rolnych. Oferta stworzona we współpracy z SGB Leasing to prosta forma finansowania, która daje rolnikom szansę na uzyskanie pożyczki leasingowej rozłożonej nawet na 84 miesiące!

Leasingowana instalacja jest własnością rolnika, dzięki czemu nie ogranicza możliwości korzystania z dostępnych programów finansowania, a rolnikom rozliczającym VAT pozwala na jego odliczenie.

Zanim wyjdziesz!

ODBIERZ SWÓJ e-VOUCHER o wartości 500 zł na TWOJĄ INSTALACJĘ FOTOWOLTAICZNĄ!