ASTA-ENERGY

Fotowoltaika dla Biznesu

Zobacz jakie to proste!

Jak wygląda proces?

Solar Energy Plan
Bezpłatny audyt
MOU Panel
Projekt instalacji
Expert Mechanic
Montaż instalacji
Solar Panel
Zgłoszenie do sieci
House Solar Energy
Czysta energia ze słońca

Fotowoltaika dla firm

Sytuacja polityczno – gospodarcza i rosnące ceny energii elektrycznej sprawiają, że przedsiębiorcy mierzą się z problemem coraz wyższych kosztów utrzymania firmy i zmuszeni są do poszukiwania większych oszczędności. Obecne koszty energii wynikają między innymi z rosnących cen uprawnień do emisji CO2. W Polsce odczuwamy to dotkliwie, ponieważ ¾ energii pochodzi ze spalania węgla. Rosną także opłaty związane z dystrybucją i pojawiają się nowe obciążenia.

W przedsiębiorstwach zużycie energii jest na ogół większe niż w przeciętnym gospodarstwie domowym, zwłaszcza jeśli w firmie zasilana jest duża ilości maszyn i urządzeń elektrycznych. Dlatego skorzystanie z możliwości, jakie daje fotowoltaika jest w ich przypadku bardzo atrakcyjne.

Od 2019 roku pakiet prosumencki rozszerzył definicję prosumenta i obejmuje ona obecnie także przedsiębiorstwa wytwarzające energię z OZE na własny użytek, dla których produkcja ta nie stanowi głównego przedmiotu działalności.

Po co firmie fotowoltaika?

Każdy przedsiębiorca wie, że dobre inwestycje poparte są badaniami, dokładną analizą ekonomiczną i audytem. Tylko takie przynoszą stabilny rozwój i pozwalają nie tylko zabezpieczyć firmę przed niebezpieczeństwami, ale i pomnożyć jej kapitał.

Właściwie dopasowana do budynku i potrzeb firmy instalacja fotowoltaiczna pozwala odnieść liczne korzyści, takie jak:

  • Oszczędność – długofalowo korzystanie z energii produkowanej przez panele fotowoltaiczne pozwala bardzo mocno zredukować rachunki za prąd. W przypadku firm, których zapotrzebowanie na energię jest wysokie inwestycja w instalację fotowoltaiczną zwraca się stosunkowo szybko.
  • Niezależność energetyczna – podwyżki cen nie będą wówczas dotkliwe, co w dłuższej perspektywie pomaga także zachować wysoką konkurencyjność firmy na rynku. Instalacja fotowoltaiczna z funkcją awaryjnego zasilania pozwala zabezpieczyć firmę przed skutkami nieplanowanych przerw w dostawie prądu.
  • Podniesienie wartości budynku – instalacja fotowoltaiczna jest dodatkowym atutem i wpływa na cenę nieruchomości, co warto wziąć pod uwagę przy długofalowym planowaniu inwestycji biznesowych.
  • Pozytywny wpływ na wizerunek firmy – wszelkie działania proekologiczne przedsiębiorstw oceniane jednoznacznie pozytywne. Własna elektrownia fotowoltaiczna bywa wymogiem uzyskania certyfikatu proekologicznego.

Energia fotowoltaiczna dla firm

Fotowoltaika nazywana jest potocznie pobieraniem energii ze słońca i przetwarzaniem jej na tę dostępną w gniazdku – do zasilania urządzeń.

Jak to działa? Instalację fotowoltaiczną tworzą panele fotowoltaiczne, inaczej nazywane solarnymi oraz inwerter fotowoltaiczny – falownik. Panele składają się z modułów, a one z wielu ogniw fotowoltaicznych. Ogniwa zamieniają energię z promieniowania słonecznego i przekształcają w energię elektryczną – proces ten nazywamy efektem fotowoltaicznym. Wytworzona energia to jednak prąd stały, falownik odpowiada za jego przekształcenie w prąd przemienny (230V), którego potrzebujemy do zasilania urządzeń w domu czy w firmie

Na jakim sprzęcie pracujemy?

Moduły fotowoltaiczne
Falowniki

Panel Trina Solar Vertex S

Moc 395 Wp
jinko

Panel JINKO

Moc 470 Wp
selfa

Panel Selfa

Moc 410 Wp
longi

Panel LONGI

Moc 405 Wp

Dotacje do fotowoltaiki dla firm

Pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł, takich jak fotowoltaika, staje się powoli koniecznością, zwłaszcza dla przedsiębiorstw. Wpływa na to niepewna sytuacja energetyczna na rynku i idący za tym wzrost cen prądu. Jeśli interesuje Cię fotowoltaika warto zainteresować się możliwościami pozyskania dofinansowania na wdrożenie instalacji.

Od 2019 roku zwiększyła się ilość dotacji na fotowoltaikę dla przedsiębiorców. Wówczas tak zwany pakiet prosumencki rozszerzył definicję prosumenta i aktualnie obejmuje ona również przedsiębiorstwa wytwarzające energię z OZE na własny użytek, dla których produkcja ta nie stanowi głównego przedmiotu działalności.

Fotowoltaika dla firm - dofinansowania

Dotacje na instalację fotowoltaiczną dla firm to obecnie głównie programy regionalne oraz sztandarowy ogólnopolski program – Energia Plus. Jego celem jest wsparcie ekonomiczne przedsiębiorstw w walce z wysoką emisją. Z dofinansowania dla firm skorzystać mogą wszyscy przedsiębiorcy: osoby prawne, osoby fizyczne oraz spółki cywilne. Energia Plus obejmuje dwie formy dopłaty do fotowoltaiki dla przedsiębiorców. Pierwsza to bezzwrotne dotacje nawet na połowę kosztów inwestycji. Drugą natomiast jest pożyczka bezzwrotna na inwestycję w modernizację.

Inne źródła dofinansowań instalacji fotowoltaicznej dla firm to programy FEnIKS. Warto przyjrzeć się także rozmaitym dopłatom regionalnym lub wziąć pod uwagę niskoprocentowe pożyczki bankowe.

Nie znalazłeś interesującego Ciebie sprzętu?

Zamówimy go dla Ciebie! Dostosowujemy instalacje pod konkretne wymagania klienta!

Technologia Tiling Ribbon (TR)
Tiling Ribbon jest metodą łączenia ogniw fotowoltaicznych. Ogniwa modułów Tiger są ze sobą połączone jak gonty. Połączenie jest tworzone przez płaskie zaprasowanie, w które jest wbudowane złącze. Daje to poszczególnym ogniwom większą elastyczność i stabilność, co zapobiega powstawaniu mikropęknięć. Przejście przez złącze z jednego ogniwa do drugiego nazywa się „Ribbon”.

Zanim wyjdziesz!

ODBIERZ SWÓJ e-VOUCHER o wartości 500 zł na TWOJĄ INSTALACJĘ FOTOWOLTAICZNĄ!