ASTA-ENERGY

Dobra marka, czyli jaka? Jak wybrać firmę, która wykona dla Ciebie instalację fotowoltaiczną?

Wybierając sprawdzoną firmę zajmującą się montażem instalacji fotowoltaicznych, możesz tylko zyskać. I to nawet wówczas, gdy jej oferta nie jest najtańsza na rynku. Koszty, choć oczywiście ważne, nie są tutaj kluczowe. To, co naprawdę się liczy, to przede wszystkim: doświadczenie wykonawcy, znajomość branży fotowoltaicznej i umiejętność dopasowania rozwiązań do warunków panujących w danym miejscu.

Kto może zajmować się montażem instalacji fotowoltaicznych?

Montaż paneli fotowoltaicznych tylko z pozoru wydaje się prostą czynnością. Aby zacząć korzystać z fotowoltaiki, wystarczy przecież tylko zamocować moduły na dachu, podłączyć falownik oraz licznik energii i wpiąć instalację do sieci.

W rzeczywistości jednak wykonanie instalacji fotowoltaicznej wymaga specjalistycznych umiejętności – nie tylko technicznych, lecz także tych związanych z bezpieczną pracą z prądem i na wysokości. Nie bez powodu większość zakładów energetycznych wymaga, by podłączane do sieci instalacje fotowoltaiczne były wykonywane przez osoby z odpowiednimi uprawnieniami. Konieczne jest posiadanie świadectwa kwalifikacyjnego typu D i E SEP, a także certyfikatu instalatora OZE wydawanego przez UDT.

Dlaczego wybór odpowiednich specjalistów od fotowoltaiki jest tak ważny?

Doświadczony specjalista od fotowoltaiki wie, na co zwrócić uwagę w trakcie montażu. Instalacja fotowoltaiczna tylko wtedy będzie działać sprawnie, gdy przy wyborze miejsca na panele uwzględni się:

  • nasłonecznienie i zacienienie;
  • kąt nachylenia dachu;
  • szeroko rozbudowana infrastruktura dachu, która może wpłynąć na dostęp światła.

Specjalizująca się w montażu fotowoltaiki firma zwróci uwagę także na nietypowe warunki w danym miejscu. Przykładem mogą być strefy wiatrowe i częste załamania pogody – wówczas sprawdzą się panele o większej wytrzymałości. Z kolei tam, gdzie panuje duże zapylenie, warto zastosować samoczyszczące moduły grafenowe.

Jak szukać? Kilka porad, które pomogą Ci w znalezieniu wykonawcy instalacji PV

Na pewno chcesz, by panele fotowoltaiczne na dachu Twojego domu służyły Ci jak najdłużej oraz zapewniły wysoką produkcję energii elektrycznej przez wiele lat. Jeśli do tego uda Ci się znaleźć wykonawcę, który zapewni Ci szybki i bezproblemowy montaż, to można powiedzieć, że znajdziesz się w idealnej sytuacji.

Jak to osiągnąć? Skorzystaj z naszych porad dla osób, które szukają firmy zajmującej się fotowoltaiką:

  1. Nie działaj pochopnie. Nie wybieraj pierwszej znalezionej firmy, ale porównaj ze sobą oferty kilku wykonawców.
  2. Sprawdź dotychczasowe realizacje firmy – najlepiej podobne do Twojego projektu, np. niewielkich instalacji dla domów jednorodzinnych.
  3. Poproś wykonawcę o referencje. Profesjonalne firmy na pewno nie będą miały problemu z ich dostarczeniem.
  4. Dowiedz się, w jaki sposób dobierane są rozwiązania dla klientów. To ważne, by wykonawca sprawdził warunki montażu paneli fotowoltaicznych na Twojej posesji.
  5. Zapytaj o zakres usług – czy możesz liczyć np. na pomoc w uzyskaniu dotacji na fotowoltaikę lub kredytu.

Doświadczenie, szeroki zakres wsparcia, umiejętności? Mamy to wszystko! Od instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu dzieli Cię już tylko kilka kroków – zacznij od kontaktu z naszymi specjalistami!

Udostępnij

Zanim wyjdziesz!

ODBIERZ SWÓJ e-VOUCHER o wartości 500 zł na TWOJĄ INSTALACJĘ FOTOWOLTAICZNĄ!